Haber

“Yüzyılın felaketi”nin yaşandığı bölgelerden biri olan Çankırı’ya 75 depremzede geldi

Kahramanmaraş’ta “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen depremlerin ardından Çankırı’ya 75 depremzedenin geldiği bildirildi.

Çankırı Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, son günlerde sosyal medyada Çankırı’ya gelen ve gelecek depremzedelerle ilgili çeşitli iddiaların ve asılsız söylemlerin yayıldığı belirtildi.

Şimdiye kadar depremden etkilenen 75 vatandaşın şehre geldiği açıklamada, bu vatandaşlardan 15’i öğretmenevine, kentte 50’si otele, 10’u ise milli eğitim müdürlüğüne bağlı yurtlara yerleştirildi.

Açıklamada, bu konuya ilişkin sosyal medya ve diğer mecralarda yapılan tartışma ve telaffuzların prestij amaçlı olmaması ve resmi kaynaklardan gelen açıklamalara uyulması gerektiği vurgulanarak şu sözlere yer verildi:

“Misafirlerimize yardım etmek isteyen vatandaşlarımızın, yardımlarını kendi başlarına yapmamaları, kafa karışıklığına mahal vermemeleri ve valiliğimizce oluşturulan koordinasyon merkezi, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Makine Parkı ile irtibata geçmeleri uygun olacaktır. İtfaiyedeki ‘Ayni Yardım Toplama Noktaları’.”

luleburgaz-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu