Haber

Putin’le Düğün Dansı Yaptığı İçin Eleştirilen Eski Dışişleri Bakanı Rusya’ya Gidiyor

2017-2019 ortalarında Avusturya Dışişleri Bakanı olarak görev yapan ancak eleştirilere maruz kalan Karin Kneissl ülkesini terk etti. Eski bakanın şimdi Rusya’da bir köyde yaşadığı ortaya çıktı. Detaylar haberimizde!

Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinin ardından Avrupa ülkelerinin Moskova yönetimine bakış açısı değişti. Avrupa’daki üst düzey yetkililerin Rusya ile temasları eleştiri konusu oldu.

Bunlardan biri de 2017-2019 ortalarında Avusturya Dışişleri Bakanı olarak görev yaptıktan sonra 2021’de Rus petrol devi Rosneft’in yönetim kuruluna atanan Karin Kneissl’dı.

Ukrayna savaşının başlamasının ardından AB’nin Moskova’ya yönelik yaptırımları Kneissl’ın görevinden istifa etmesine neden oldu.

2020’de Avusturya’dan ayrılan eski bakanın önce Fransa’ya ardından Lübnan’a geçtiği biliniyordu.

Eski Avusturya Dışişleri Bakanı Karin Kneissl’in ölüm tehditleri aldığı için 2020 yılında ülkesini terk ederek Rusya’da küçük bir köye taşındığı ortaya çıktı.

Petrushevo adlı bir köye taşınan Karin Kneissl, köyde her yıl düzenlenen bir etkinlikte, bu köyün Rusya’da kalmak isteyen yabancılar arasında bilindiğini ve hatta Fransız vatandaşlarının bölgede ikamet ettiğini söyledi.

Kneissl’in Putin ile iyi ilişkileri olduğu biliniyor. Kneissl, 2018 yılında Rusya Devlet Başkanı’nı da düğününe davet etmiş ve düğünde Putin ile dans ederken görüntülenmişti. Ancak çekilen fotoğraf nedeniyle ağır eleştiriler aldı.

Kendisine yönelik baskıların savaştan çok önce başladığını söyleyen Kneissl, “Bana yönelik medya kampanyası nedeniyle 2020 sonbaharında Avusturya’dan ayrılmak zorunda kaldım” dedi.

Kneissl, “Saldırılar aynı zamanda fizikseldi. Sokakta bana ‘Rus domuzu’ diye bağırıyorlardı.

nurdagihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu